ďťż

Politologia

site
Internet to potęga « Obserwuję, myślę, piszę – serwis Goldenrose
niech mi ktos powie czy warto isc na politologie na URz :?: W przyszlym roku zdaje mature i tak sie zatsnawiam nad politologia


Musisz się zastanowić co bys chciała po politologii robic
Kierunek bez przyszłości, nie polecam :!: CHyba, że robisz oprócz tego inny kierunek, to wtedy zawsze dwa lepiej wyglądają w CV, jednak ten drugi musi byc bardziej przyszłościowy i konkretny :!:
O żesz Kó___ króoliczek __ WRrr GRRr Jestem n a politologii i krew mi się burzy. CO panie słodki idiota wypisujesz.. Hmm niech no pomyśle, na czym Ty możesz być- rolnictwo;;bardzo przyszłościowe, bardzo. Na przyszłośc radzę, nie oceniać tak jednoznacznie nas(tak NAS- POlitologów)- atak na naszą uczelnie jest atakiem na nas. I przed oceną uprzednio zaznajomić się z badanym problemem, powstrzymując się jednoczeście od jednokierunkowego, ograniczonego sposobu sądzenia. Szczerze pozdrawiam i życzę inteligencji na przyszłośc. Adios amigos


Nie widze powdów by obrażać innych użytkowników, tak jak to robisz. Pewnie to są standardy na Waszym kierunku w obecnych czasach, nie potraficie rozmawiać na argumeny to uzywacie tanich chwytów. No cóż. Druga sprawa to taka, że gdybym sie nie znał w temacie to bym się nie wypowiadał. jak dla mnie jes to kierunek absolutnie bez przyszłości.

Może powiesz co ty chcesz robić po politologii :?:

CO panie słodki idiota wypisujesz..
jesli takim językiem posługują sie przyszli politolodzy to no comments

"Najczęściej trafia się do mediów, niezależnie od tego, czy ukończyło się specjalność dziennikarską, czy nie. Procent politologów, którzy zajmują się polityką, nie jest wysoki. Łatwiej zostać analitykiem-ekspertem, a politolodzy są do tego najlepiej przygotowani. Politolog-ekspert może być analitykiem prowadzącym badania i opracowującym analizy teorii polityki, systemów politycznych, historii polityki i myśli politycznej, stosunków międzynarodowych, instytucji i organizacji politycznych, zachowań społecznych wobec decyzji politycznych oraz władzy (sejmu, rządu, prezydenta). Miejsca pracy dla politologa-doradcy to kancelarie najwyższych urzędów w państwie (Biuro Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu, Senat, Kancelaria URM, Kancelaria Prezydenta RP), ale także fundacje i centra informacji, np. Fundacja Międzynarodowe Centrum Rozwoju Demokracji w Krakowie.

Absolwenci politologii zostają też urzędnikami administracji państwowej, publicznej czy komunalnej. Mogą również być naukowcami, którzy uczą w szkołach wyższych oraz prowadzą badania naukowe z teorii polityki, systemów politycznych, historii polityki i myśli politycznej. Wreszcie mogą być specjalistami od komunikacji społecznej, którzy wspomagają polityków w kreowaniu wizerunku publicznego. Na trzecim miejscu popularności plasuje się szkolnictwo, gdzie absolwenci politologii nauczają wiedzy o społeczeństwie albo historii. Pracują także w działach marketingu firm, w więziennictwie, w działach handlowych, zwłaszcza w tych przedsiębiorstwach, które prowadzą wymianę handlową na skalę międzynarodową. Tam potrzebna jest wiedza o innych kulturach politycznych."
http://praca.gazeta.pl/ga...96,2973595.html

Czy przyszłosciowy? Zobaczymy. Nie mniej ja poszedlem na to co mnie interesuje. Nie potrafiłbym męczyć się 3 czy 5 lat na kierunku który mnie nudzi. Pozdrawiam

Miejsca pracy dla politologa-doradcy to kancelarie najwyższych urzędów w państwie (Biuro Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu, Senat, Kancelaria URM, Kancelaria Prezydenta RP), ale także fundacje i centra informacji, np. Fundacja Międzynarodowe Centrum Rozwoju Demokracji w Krakowie.
A spotkamy sie w posredniaku

A przedmioty sa przynajmniej ciekawie prowadzone, kierunkowe czy ogolne?
Co do pośredniaka: http://www.youtube.com/watch?v=8rUKvIaPIi0

Przedmioty są zarówno ogólne jak i kierunkowe. Czy ciekawie? Wszysztko zależy od wykładowcy.

absolwenci politologii nauczają wiedzy o społeczeństwie albo historii.
Nie do końca wiem jak wygląda sprawa uczenia w szkole. Wystarczy skączyć politologie i można uczyć? Czy wymgane jest coś wiecej?

skączyć
raczej skończyć

chyba wystarczy byc mgr politologii, chociaż wszelkie kursy przedmioty fakultatywne związne z pedagogika mile wskazane

politologie i można uczyć? Czy wymgane jest coś wiecej?
na historie nie wystarczy skonczyc politologii, ale za to WOS-u mozna spokojnie uczyc

chociaż jest on stosunkowo prosty więc jak ktos ma obawy ze gdzies nie podoła to można smialo walić na politologie
to jest fakt, że politologia na UR nie ma zbyt dobrej reputacji i jest sporo osób które tam si znalazły z prostego powodu, nie dostali się na lepszy kierunek, ale nie generalizujmy.
To nie prawda, że dostali sie tam ci którzy gdzie indziej sie nie dostali!!!! Wiele osób, które składały tylko tam podanie z mojego rocznika się nie dostało !! i wcale nie sądze że to jest łatwy kierunek, kiedys tak myślałam, ale sie pomyliłam!! Politologia na UMCS w Lublinie cieszy sie taką dobrą reputacją a przecież nas uczy wiele profesorów i doktorów stamtąd i mamy taki sam zakres materiału więc różnimy sie chyba tylko gorszą jakością naszego budynku politologii, a ten mit że politologia na URZ jest słabej jakości powinien już conajmniej 2 lata temu stracić na ważności!!!!! a kto tego nie studiował niech sie nie wypowiada że to łatwy kierunek bo pozory mylą.

Politologia na UMCS w Lublinie cieszy sie taką dobrą reputacją a przecież nas uczy wiele profesorów i doktorów stamtąd
Widać jaki dobry kierunek skoro nawet własnej kadry nie ma, tylko "tymczasowców"

Bdura. Ktos to mowi ze poziom jest slaby nie ma pojecia jak jest naprawde. Mieszkam ze znajomym co studiuje prawo.. Ma mniej materialu niz ja i sam sie dziwi gdy przychodze ze stertą kserówek dlaczego az tyle... nie mówicie jak nie wiecie.
Gościu 44 :-) ..... Skoro nie studiujesz tego kierunku to znaczy ze nie wiesz i nie powinieneś sie wypowiadać. To, że mówie, ze ktoś się tu nie dostał to może i nie był najlepszy ale skoro mają tu takich z ulicy przyjmować to dlaczego tych właśnie nie ???? Studiuje jeszcze inny kierunek na innej uczelni, która cieszy sie niby taką reputacją i jest o wiele łatwiej. Wszyscy którzy studiują 2 kierunki w tym, politologie i np. prawo stanowczo twierdzą, że na politologii jest ciężej, a kto nie doświadczył i sie nie orientuje w tym to niech sie nie udziela mówiąc takie bzdury !!!! Drogi Gościu 44 :*
Ps. Do koleżanki, która zapytała o ten kierunek: Powinnaś liczyć się ze zdaniem tych, którzy coś wiedzą na ten temat, a nie ocenami innych które wydają się im prawdziwe, ale nie ma sie co dziwić bo dawno temu też myślałam podobnie, ale przybyłam, zobaczyłam i wiem jak jest naprawde

Ps. Do Gościa 44: Ten kierunek już działa wystarczająco długo żeby sobie zdobyć reputacje i nie jest to okres 2 lat, a częśc kadry z Lublina właśnie temu służy żeby podnieść reputacje. Poza tym gdyby poziom miał być taki słaby to nie otwieraliby studiów magisterskich na tym kierunku :-)

Wszyscy którzy studiują 2 kierunki w tym, politologie i np. prawo stanowczo twierdzą, że na politologii jest ciężej
Kpisz czy o drogę pytasz?
Przekazuje fakty, ale to chyba zależy na jakiej uczelni. Sama tych dwóch kierunków równocześnien ie studiuję więc nie będe się na ten tamat szerzej wypowiadać jak niektórzy ;-)

Przekazuje fakty, ale to chyba zależy na jakiej uczelni.
przekazujesz bzdurne plotki, tak się składa, że studiuje prawo i politologie i akurat politologia jest banalnie prostym kierunkeim w porownaniu do prawa
Każdy sądzi wg. siebie a ja nie studiuje tych dwóch kierunków razem wiec sie już nie wypowiadam niech napiszą ci, którzy tak mówią. Ja chciałam tylko zaprzeczyć plotkom o rzekomej rekrutacji "z ulicy" i niskim poziomie na rzeszowskiej politologii.
A co możecie powiedzieć o socjologii ?? trudny kierunek ?? warto tam się wybrać ??
Widze ze POLITOLOGIA URz sie rozwija. Magisterke juz macie. Duzo sie dzieje u Was na wydziale z tego co slyszalam. Gratuluje i pozdrawiam.
Prosty kierunek, mało kto z niego odpada. łatwo się dostać, jeen znajomy nie miał gdzie złożyć papierów to zlożył na politologie i się spokojnie dostał.
Kierunek jest trudny, skomplikowany, bardzo przyszłościowy i niezwykle interesujący. Nie jest prawdą,że tk łtwo się dostac bo wiele osób sie nie dostało!!
Widze ze pojawil sie tutaj mój klon.. No trudno kto pierwszy ten lepszy ;-)
kolezanka poszla i rezygnuje, twierdzi ze zawiodla sie poziomem, ktory jest ciut za niski. a niektorzy studenci podstawowych faktow z historii nie znaja
Właśnie na radiostacji sie nalewaja z politologii ze to obok socjologii najmniej przyszlosciowe kierunki ze wszystkich obecnych

Właśnie na radiostacji sie nalewaja z politologii ze to obok socjologii najmniej przyszlosciowe kierunki ze wszystkich obecnych

stanowczo sie nie zgadzam, zwlaszcza co do socjologii (choc na zadnym z tych kierunkow nie studiuje ;P ) - wydaja sie idealne do pozniejszej pracy w mediach, jesli umiesz sie w tym odnalezc...albo do prac badawczych.
Najlepiej o poziomie rzeszowskiej politologii świadczy fakt, że we wrześniu ciągle trwała rekrutacja na politologia na UR

Gratulujemy świetnego wyboru
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • reszka.htw.pl
  • All right reserved.
    © Internet to potęga ÂŤ Obserwuję, myślę, piszę – serwis Goldenrose