ďťż

Prezentacja Skarabeusza

site
Internet to potęga « Obserwuję, myślę, piszę – serwis Goldenrose
19 maja o godzinie 11:30, w siedzibie Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów przy Al. Jerozolimskich 202 w Warszawie odbędzie się odsłona finalnej wersji robota marsjańskiego Skarabeusz.

Plan konferencji:

1. Przywitanie dziennikarzy i przedstawianie uczestników konferencji przez Łukasza Wilczyńskiego - rzecznika prasowego MSP.
2. Dr inż. Jan Jabłkowski – Dyrektor Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów
3. Doc. dr inż. Stanisław Kaczanowski – Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego Do Spraw Działalności Wspomagającej Badania w zakresie Informacji i Upowszechniania Nauki
4. Mateusz Józefowicz - Prezes MSP
5. Tomasz Kuciński – Prezes SKA
6. Sebastian Rodak – Koordynator – projektu robota marsjańskiego Skarabeusz
7. Pytania dziennikarzy

Więcej o Skarabeuszu można poczytać na jego stronie.


Gratuluję sukcesu jakim jest niewątpliwie zakończenie prac nad budową łazika. Wnioskuję z tego, że Skarabeusz jest w 100% gotowy i wraz z drużyną szykuje się do wyjazdu na turniej URC do Stanów. Mam nadzieję, że po konferencji na naszej stronie ukażą się jakieś materiały dotyczące zarówno konferencji jak i samego łazika i liczę na to, że po turnieju zostaną udostępnione również szczegółowe dane techniczne Skarabeusza.
Tak przy okazji wyjazdu na turniej do Stanów, ciekawi mnie jak udało się wam załatwić przerzucenie tego cacka przez Atlantyk? Nasz Urząd Celny jakoś to przełknie ale jak na taki ładunek zareagowały linie lotnicze i amerykańskie służby graniczne? Po zamachach mają zapewne „lekką alergię” na tego typu bagaż an pokładzie samolotu.
Mam nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze i jak już dotrzecie na pustynie w Utah to nie dacie szans innym drużynom.
Powodzenia!
Przypadkowo znalazłem fotkę Skarabeusza. Jak się domyślam to jest owa finalna wersja. Szkoda tylko, że nie na naszej stronie lub chociaż na naszym forum.

PRZYPADKOWO?!?! Ja nie mogę, nasze największe sekrety rozchodzą się samowolnie po internecie!

A tak na serio, to chcieliśmy przynajmniej do konferencji zachować tajemnicę.
Jak rozumiem, foto pochodzi z tej strony:
http://www.kosmonauta.net...anned&Itemid=91
Jeśli fotę wysłała Kornelia to niech i tak będzie. Tak w ogóle to jest tam błąd, bo podpisana jest "(foto: Studenckie Koło Astronautyczne)" a to zdjęcie wykonałem ja osobiście więc powinien być Copyright MSP. Zaraz zrobię małą awanturkę na mailach.

Materiały o Skarabeuszu jak najbardziej na naszą stronkę trafią, musimy tylko je napisać.

Przesyłka z robotem zostanie wysłana przez specjalistyczną firmę która zajmuje się transportem międzynarodowym "kłopotliwego" sprzętu.

Spcejalnie dla Forumowiczów dwie fotki:


Moje gratulacje ticonderoga

http://wiadomosci.onet.pl/1973672,16,item.html
To zasługa całego zespołu. Ostatnio Bart, Daniel i Paweł pracują nawet po nocach - dzisiaj też zostali w PIAP-ie, żeby pracować do rana, bo jutro wysyłka robota.

Wysłałem zdjęcia z konferencji Markowi. Mam nadzieję, że wybierze najciekawsze i wrzuci na naszą stronkę

Tymczasem fotka drużyny Skarabeusza
Kiedy ten konkurs sie odbedzie i kiedy beda znane jakies wyniki?

Mimo wszystko uwazam, ze powinienes dazyc do zrobienia studiow za wszelka cene i robic doktorat pozniej Ja wiem, ze to moze nie miec dla Ciebie znaczenia, ale daloby to Tobie spore pole manewru. Przede wszystkim mozna dostac spore pieniadze na badania z UE jak sie jest w strukturach uczelnianych.

Mozna np. starac sie tez o srodki w Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Oni maja bardzo fajne podejscie do ludzi. Na takie badania pewnie byscie dostali.
Umieściłem zdjęcia na stronie. Niestety "ciurkiem", bo nie mamy jeszcze galerii. Trzeba zainstalować. Może zdążę przed publikacją zdjęć z Ameryki?
Zawody odbędą się w dniach 28-30 maja.

Myślę, że wyniki pojawią się najwcześniej na oficjalnej stronie zawodów:
http://www.marssociety.org/portal/c/urc

Postaramy się też na bieżąco przesyłać do Polski informacje o naszych poczynaniach i ogólnej sytuacji, ale mogą być kłopoty z dostępem do internetu. Na pewno będzie w bazie, ale może być długa kolejka

Chciałbym robić doktorat, ale nie wiem czy będę miał taką możliwość. Muszę zacząć pracować na utrzymanie. Na razie odkładam tą decyzję, chcę zrobić magisterkę o rok wcześniej a potem zobaczę. Jak uczelnia będzie przychylna to spróbuję.
20.05.2009 w Wyborczej ukazała się krótka notatka o Skarabeuszu oraz fotki z prezentacji
http://wyborcza.pl/1,7547...styni_Utah.html

Poniżej fotki 4 z 8 robotów, które będą rywalizowały ze Skarabeuszem na pustyni w Utah

York University Canada


Oregon State University, USA


University of Waterloo, Canada


Iowa State University, USA


Jesteśmy już na miejscu, w Hanksville. Niestety firma kurierska dała ciała i dostaniemy łazika tuż przed zawodami. Trudno będzie złozyć go na czas, o testach możemy już zapomnieć i do konkurencji przystąpimy kompletnie nieprzygotowani. Trudno, taki los. Ale damy z siebie wszystko, tego możecie być pewni!

Pozdrowienia z gorącej pustyni.
Jak przebiega aklimatyzacja w innej strefie czasowej? Wrzucisz nam jakąś pustynną fotkę?
Na stronie TMS poświęconej turniejowi URC ukazały się najnowsze wiadomości dotyczące tegorocznej edycji. Jak się nie mylę są już podane jakieś wyniki. Ostatni Akapit jest poświęcony drużynie z Polski. Nie znam angielskiego więc trudno mi ocenić czego on dotyczy. Wydaje mi się, że zawody się już rozpoczęły lecz Skarabeusz nie dotarł jeszcze na miejsce. Więcej na stronie URC:
http://www.marssociety.or...Day1Newsletter/
Tegoroczne URC wygrał York University. Drużyna Skarabeusza nie zajęła ostatniego miejsca, mimo że wystartowała z opóźnieniem spowodowanym niedostarczeniem pojazdu na czas. Ticonderoga obiecał obszerny reportaż. Powinien wrócić w najbliższych dniach.
Informacja nie związana bezpośrednio ze Skarabeuszem lecz może być przydatna.
„Ponad 50 drużyn studentów z całej Polski oraz z Hiszpanii bierze udział w łódzkiej Manufakturze w drugiej edycji zawodów robotów Sumo Challenge” więcej na stronie wp.pl
http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
Jak widać na polskich uczelniach jest sporo studentów zajmujących się robotyką. Być może niektórych z nich udało by się zachęcić do współpracy przy budowie łazików marsjańskich wspólnie z SKA i MSP lub do stworzenia własnej drużyny. Trzeba jakoś spożytkować sukces jakim jest niewątpliwie udział naszej ekipy w zawodach URC.
http://www.konar.ict.pwr.wroc.pl/infopage.php?id=1
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • reszka.htw.pl
  • All right reserved.
    © Internet to potęga ÂŤ Obserwuję, myślę, piszę – serwis Goldenrose