ďťż

Model robota w zamosciu

site
Internet to potęga « Obserwuję, myślę, piszę – serwis Goldenrose
Poszukuję współpracowników dla zrealizowania śmiałego pomysłu - prototypu robota zdalnie sterowanego o niekonwencjonalnym napędzie. Poszukiwani ludzie z wiedzą w zakresie elektroniki i elektrotechniki, mechaniki i modelarstwa. Zakwaterowanie dla pracowników (praca w Zamościu) możliwe, wynagrodzenie możliwe.


Na modelarstwie trochę się znam, odrobinę zmysłu mechanicznego też posiadam i chętnie w tym projekcie wezmę udział. Tyle, że nie osobiście, bo mieszkam o 400 km za daleko

Z naszego punktu widzenia byłoby fajnie, jeśli ten robot miałby postać i funkcję w szerokim rozumieniu marsjańską (chociaż im węższe to rozumienie, tym dla nas lepiej ). Są już jakieś szczegóły tego projektu?
Tak, są już zarysy takiego robota w postaci rysunkowej a także posiadam niektóre podzespoły by ten robolot zadziałał. Załącznik to rysunek gościa, który zajmuje się podobnymi technikami w niemczech
Taki robolot naturalnie byłby pomocny w eksploracji marsa, gdyż może on latać w przestrzeni kosmicznej, nie emituje on spalin i nie potrzebuje powietrza do funkcjonowania. Generuje on siły natury grawitacyjnej. Na rysuneku jest przykładowe rozwiązanie generatora inercyjnego, który w ruchu przekształca siłę odśrodkową równorozłożoną równomiernie na siłę działającą w jednym kierunku
Robolot - czyli że lata? W atmosferze czy próżni? Skoro robot - to musi być samodzielny, a nie małe latadełko zdalnie sterowane. Proszę powiedzieć o nim coś więcej. Przynajmmniej tyle, co o robocie AMPB


Samo unoszenie się w powietrzu może być na początek niepotrzebną komplikacją. A gdyby ustawić ten generator inercyjny na trzech lub czterech kulach i na takim układzie jezdnym testować system sterowania? Po opracowaniu i przetestowaniu sterowania, można pokusić się o wersję rozwojową - lotną. Szkoda by było, żeby przez kłopoty z lataniem nic na początek nie powstało.
Muszę przyznać się, że nie powiedziałem na tym forum jeszcze całej prawdy - a to dlatego, że zrobiłem się nieco nerwowy, podobnie jak stają się nerwowi ludzie, do których mówię o swoich patentach, drugim prawdopodobnym zachowaniem byłby uśmiech politowania - w rzeczywistości jednak nie mają oni żadnego pojęcia o tym o czym mówię i agituję - nie znają oni faktów
A fakty są takie, że niedługo w Zamościu kupię halę po zbankrutowanym hipermarkecie za grosze i zacznę budowę dużego prototypu promu na Marsa o napędzie magnetostrykcyjnym lub inercyjnym. Chętni do współpracy mówcie jakie podzespoły mam zastosować
SAH
Na czym ma polegać współpraca? Opowiedz nam o tych napędach, bo informacje o nich nie są rozpowszechnione. Czy masz już plany promu?
Jakie będą etapy lotu takiego promu? Najpierw będzie wyniesiony na orbitę, a potem zastosuje niekonwencjonalny napęd? A jak będzie hamował po dotarciu do Marsa? Jaki będzie przewidywany czas podróży? Trudno nam cokolwiek powiedzieć, nie znając podstawowych założeń. Chociaż pomysł, przyznaję, jest nieziemski
Prom jest zdolny do startu z ziemi, posiadał będzie 3 silniki inercyjne oparte na wierzchołkach trójkąta równobocznego, gdzie bok będzie miał długość od 25 do 28 m w środku geometrycznym będą trzy pokłady umieszczone jeden nad drugim, a największy będzie pokład środkowy przeznaczony dla pasażerów (będzie mógł zabrać na marsa ok. 50 do 70 ludzi nie licząc załogi. Górny pokład to mostek i podtrzymanie życia (generatory tlenu, filtry przeciwradiacyjne oraz skład wszystkich potrzebnych rzeczy typu skafandry mechaniczne), dolny pokład to ładownia, gdzie można będzie przewozić części i wyposarzenie habitatów. Czas lotu na marsa to od kilku godzin do kilkunastu
Lot na Marsa trwający kilka godzin? Nie uważam się za specjalistę, ale według mnie to niemożliwe. Samo przyspieszenie musi wielokrotnie przekroczyć wytrzymałość ludzkiego organizmu. Moc silników musiałaby być niewyobrażalna. Takich rewelacji nie ma nawet w powieściach SF. Wybacz, że wątpię w Twoje słowa, ale stawiasz na głowie całą ziemską technologię lotów kosmicznych. Takich słów nie przyjmuje się na wiarę.
Jakiej konfiguracji planet dotyczy podany czas lotu? Jak jest masa statku z ładunkiem, moc silników i osiągane przyspieszenia? Na jakiej zasadzie działa silnik inercyjny?

Muszę przyznać się, że nie powiedziałem na tym forum jeszcze całej prawdy - a to dlatego, że zrobiłem się nieco nerwowy, podobnie jak stają się nerwowi ludzie, do których mówię o swoich patentach, drugim prawdopodobnym zachowaniem byłby uśmiech politowania - w rzeczywistości jednak nie mają oni żadnego pojęcia o tym o czym mówię i agituję - nie znają oni faktów
A fakty są takie, że niedługo w Zamościu kupię halę po zbankrutowanym hipermarkecie za grosze i zacznę budowę dużego prototypu promu na Marsa o napędzie magnetostrykcyjnym lub inercyjnym. Chętni do współpracy mówcie jakie podzespoły mam zastosować
SAH


no powiem szczerze jak to przeczytałem to uśmiałem się Potem sobie przypomniałem o artykułach poważnych profesorów mówiących o napędach inercyjnych i grawitacyjnych. Następnie przypomniałem sobie ile coś takiego może kosztować a w dodatku oficjalnie jeszcze nie jest możliwe. Jednak że jestem marzycielem zacząłem czytać dalej. Jednak gdy doszedłem do wzmianki o locie na Marsa w ciągu kilku godzin - zatkało mnie Tego nawet nie da się wytłumaczyć tłumikami imercyjnymi.

powiem tak opowiadaj dalej, z zainteresowaniem będę słuchał bo lubię takie historie. Niestety nie wierzę ze coś takiego jest możliwe, ale próbuj, postęp istnieje dzięki marzycielom.
pozdrawiam
Rzeczywiście może przesadziłem oszacowując lot na Marsa z Ziemi na kilka godzin, ale trudno dobrze oszacować prędkość pojazdu kosmicznego takiego typu jeśli nie ma rzadnych parametrów, nie ma prototypu nie ma dosłownie nic by sprawdzić moc silników inercyjnych (w interku jest zaplecze jedynie teoretyczne)
Obecnie próbuję zbudować zmniejszoną wersję takiego silnika.
Nie chcę was ani rozśmieszać ani skłonić do uwierzenia w takie tematy. Moim zadaniem natomiast jest tylko zbudowanie pojedynczego silnika i sprawdzenie czy on wogóle działa a jeżeli tak to jaki ciąg on wytwarza.
Napęd inercyjny nie jest mżonką w niemczech w ubiegłym wieku pracował nad nim między innymi tak znany naukowiec jak Feliks Wurth, Besler i inni.

Pozdrawiam
SAH
W miarę skromnych środków z chęcią zaangażuję się w tak ciekawy projekt, a jeśli silnik będzie działał, to jestem całym sercem po stronie tego projektu.
Dziękuję

Na początek potrzebowałbym pomocy przy zrobieniu rysunków technicznych w jakimś środowisku cadowskim (typu AutoCad 2005) ale najpierw może lepiej by było, żeby moje szkice zobaczył specjalista (cenne też są wasze opinie techniczne) (jeżeli ktoś z was miałby styczność z kimś takim to prosiłbym, żeby może zerknął na rysunki, które prześlę).
Wiem, że w Marssociety jest kilku ludzi, którzy mogliby zaopiniować taki projekt.
W mojej niedawnej rozmowie z Panem Mateuszem Józefowiczem potwierdził on, że istnieją oni w styczności z Marssociety.
Wiele możliwości mogą dać także różni przedsiębiorcy w Polsce, którzy mają możliwość obróbki metalurgicznej i innego podobnego zaplecza.

Pozdrawiam
SAH
Potrafię narysować rysunek budowlany, mechanicznego będę dopiero się uczył, ale mogę na podstawie projektu zrobić trójwymiarową wizualizację, taką jak w wątku o AMPB 2.1. Jeśli zechcemy szerzej zareklamować ten projekt, na pewno przyda się do promocji.
Czy potrafiłbyś może zrobić animację, która zobrazowałaby zasadę działania urządzenia, z początku musiałby to być prosty ideogram obrazowujący w 2D i 3D ruch elementów wewnątrz urządzenia.
Jednak dla tego celu musiałbyś zrozumieć zasadę działania urządzenia - tak więc czy chciałbyś poznać tę zasadę ?
Jakiego programu skłonny byłbyś użyć ?

SAH
Mogę pomóc w rysunku technicznym maszynowym. W końcu codziennie siedzę nad technologiami. Ważne są tolerancje wykonania detalu i sposób wymiarowania. Na przykład części silników lotniczych stolerowane w 0.1 mm wykonuje się bez problemu na obrabiarkach do obróbki skrawaniem. Tolerancja 0.01 mm wymaga już uwagi i znacznie podnosi koszty wykonania.
Dziękuję

Jakich materiałów początkowych byś potrzebował aby zacząć pracę ?

Posiadam proste rysunki w bitmapie
Oraz proste rysunki w AutoCad

Podejrzewam, że gdybyś uchwycił zasadę od razu by się wszystko wyjaśniło i mógłbyś wtedy lepiej pracę wykonać

SAH
Pracuję w AutoCAD-zie, który się zupełnie nie nadaje do animacji (niektórzy twierdzą, że nawet do rysowania w 3D się nie nadaje ). Animację podobno lepiej zrobić w Inventorze, którym dobrze posługuje się pixel, tu jego pierwsza animacja w życiu: http://pl.youtube.com/watch?v=g6D7qJ5tOsQ . Ale coś ostatnio rzadko bywa na forum...

W ciągu najbliższych lat jakieś programy na studiach poznam, ale niestety dopiero zaczynam studia na wydziale mechanicznym, wiec w tym zakresie za dużo nie pomogę
Mam ArchiCada 8.0 on też się nadaje do zrobienia animacji chyba. Troche na nim próbowałem ale gdzieś nie szło. Ja też pracuje na autocadzie w branży budowlanej
A Inventor to produkt autodeska ?

Pozdrawiam

SAH
http://usa.autodesk.com/a...3112&id=4246282

Niestety, nie znam szczegółów obsługi tego programu.
Ani napęd inercyjny ani magnetostrykcyjny (które zamieściłem na tym forum) nie ma żadnego poparcia - bardzo mało ludzi o tym w ogóle wie i myśli). Dziękuję jednak za deklarację pomocy - jednak muszę najpierw bardziej zaawansować i przemyśleć te projekty.
(gdybym zaczą tak od razu robić duży prototyp ludzie mogliby stać się nerwowi i mogliby poprzestawiać mi szyki - trzeba powoli nagłaśniać dobre nowe technologie, aby ich oswoić)

Napęd elektromagnetyczny i magnetyczny wkrótce na forum

Pozdrawiam

SAH

Muszę przyznać się, że nie powiedziałem na tym forum jeszcze całej prawdy...
Bo prawda by cie przytłoczyła...

Fyszo, jak widzę jesteś konkretny gość. Posty Szymona nie podają konkretów! Zasłania się patentami, ale podejrzewam że ich po prostu nie ma. Jeżeli nie poda opisów konstrukcji, to nie znajdzie poważnego rozmówcy.
Do Fyszo i Marcusosa. Ale jestem na tym forum tylko po to, żeby gadać muszę coś zrobić realnego.

[ Dodano: 15-11-2007, 16:04 ]
powodzenia!
Nie wyciągajcie od Szymona tajemnic handlowych hehe :-), może lepiej się spotkać i zobaczyć, co można wspólnie opracować.

m
Szymon, masz rację że trzeba sprawdzić eksperymentalnie. Wcześniej jednak można policzyć co się da. Na przykład nie łam stalowych prętów, aby dobrać ich średnicę!
Życie człowieka krótkie - chciałby się zobaczyć Marsa inne planety, a tu amerykanie niechętnie zabierają się do wożenia nas na Marsa , hehe

Racja panie Mateuszu - trzeba by był się jakoś spotkać, możnaby omówić lepiej nasze tematy

Obliczenia można by też zrobić - poszukam trochę w interku odpowiednich wzorów

SAH

[ Dodano: 29-12-2007, 19:35 ]
A może by tak zrobić model 50x50 centymetrów?
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • reszka.htw.pl
  • All right reserved.
    © Internet to potęga ÂŤ Obserwuję, myślę, piszę – serwis Goldenrose